ANASAYFA      BAL      CEVIZ      TULUM PEYNIR      ÜZÜM      LEBLEBI      BAKIR      İLETİŞİM

Erzincan Balı

Farkında olmasak bile bal bütün yaşamımızı etkileyen ve düzenleyen bir gıdadır. Yaşamın her evresinde farklı bir kullanım alanı bulunur.
Erzincan balı, içindeki şekerlerin başka bir tür şekere dönüşebilme özelliği sayesinde, yüksek miktarda asit içermesine rağmen, en hassas mideler tarafından bile kolaylıkla sindirilir. Aynı zamanda bağırsakların ve böbreklerin daha iyi çalışmasına yardımcı olur.
Erzincan’da yetiştirilen yüzde yüz organik bal, ılık suyla karıştırıldığında birkaç dakika içinde kana karışır. İçerdiği serbest şekerlerden dolayı beynin çalışması kolaylaşır, yorgunluğun giderilmesinde en etkili yöntemdir.
Kan yapımı için vücudun gereksinim duyduğu enerjinin önemli bir bölümünü karşılar. Kanın temizlenmesine de yardımcı olur. Kan dolaşımını, damar sertliğine karşı önemli bir koruyucudur. İçerdiği antioksidanlar bakterilerin çoğalmasına engel olur.
Organik Erzincan balı vitamin ve mineral deposudur; yaraların tedavisinde kullanıldığında, balın havadan nem çekebilme özelliği, iyileşmeyi hızlandırarak yara izi kalmasını önler.
 Erzincan Balı
 Erzincan Tulum Peyniri
 Erzincan Cevizi
 Erzincan Cimin Üzümü
 Erzincan Tava Leblebisi
 Erzincan Bakırı
 Erzincan Tereyagi